Ndërlidhjet

Rama viziton nesër Beogradin


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të qëndrojë nesër në Serbi për vizitë zyrtare.

Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë raporton se Rama do të pritet nga homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Thuhet se dy kryeministrat do të bisedojnë për rreth 20 minuta dhe më pas do të nënshkruajnë disa marrëveshje ndërshtetërore.

Ka qenë e paraparë që Rama të vizitojë Beogradin më 22 tetor, por udhëtimi është shtyrë për shkak të dhunës në ndeshjen Shqipëri-Serbi.

XS
SM
MD
LG