Ndërlidhjet

Tre astronautë kthehen nga hapësira


Ilustrim

Tre astronautë, janë kthyer në Tokë, pasi kanë kaluar 165 ditë në bord të Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës.

Kontrolli i fluturimeve në Moskë, ka njoftuar se anija kozmike e Soyuz-së, mbante tre astronautë, një amerikan, rus dhe gjerman.

Anija kozmike është kthyer në mënyrë të sigurtë, pranë Arkalyk në veri të Kazakistanit, sot më 10 nëntor.

Agjensia Ndërkombëtare e Hapësirës NASA, ka bërë të ditur se tre astronautë të tjerë, në fund të këtij muaji, do t’i bashkohen ekuipazhit në bordin e Stacionit të Hapësirës.


XS
SM
MD
LG