Ndërlidhjet

Assad ‘studion’ propozimin për paqe


Presidenti sirian, Bashar al-Assad.

Presidenti sirian Bashar al-Assad, ka thënë të hënën se një propozim i ardhur nga një ndërmjetësues ndërkombëtar për paqe, për implementimin e një armëpushimi në veri të Alepos, “i’a ka vlejt të studiohet’, kanë raportuar mediat vendore.

Steffan de Mistura, ndërmjetësues sirian i Kombeve të Bashkuara, ka kërkuar që në qytetin e Alepos, të krijohet një ‘zonë e ngrirë’, në mënyrë që të ndalen luftimet, dhe të mundësohet qasja për të dërguar ndihma.

XS
SM
MD
LG