Ndërlidhjet

Dy izraelitë të vrarë nga palestinezët


Tel Aviv

Një ushtar dhe një grua izraelite janë vrarë nga palestinezët me thikë.

Ushtari është vrarë në një stacion treni në Tel Aviv, ndërsa i dyshuari është arrestuar nga policia. Ai është identifikuar si banor i Bregut Perëndimor, i cili ka qenë ilegalisht në Izrael.

Disa orë më vonë, një grua 26 vjeçe është therur po ashtu për vdekje në Bregun Perëndimor.

Sulmuesi është vrarë nga një roje e sigurisë.

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar se do të çrrënjoësë terrorin.

XS
SM
MD
LG