Ndërlidhjet

Shqipëri-Serbi: Memorandum për bashkëpunimin e të rinjve


Nga takimi Rama-Vuçiq në Beograd, 10 nëntor 2014.

Ministrat e Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe Serbisë, Ditmir Bushati dhe Ivica Daçiq, kanë nënshkruar në Beograd një Memorandum të Mirëkuptimit midis Qeverisë së Serbisë dhe Këshillit të Ministrave të Shqipërisë për bashkëpunimin e të rinjve, ka njoftuar sot Ministria e Jashtme e Serbisë.

Siç thuhet në njoftim, memorandumi nënkupton bashkëpunimin në krijimin e frymës së tolerancës dhe mirëkuptimit midis të rinjve të të dyja vendeve.

Delegacioni i shtetit shqiptar po qëndron qysh dje në Serbi.

XS
SM
MD
LG