Ndërlidhjet

Tërnava takohet me Papa Françeskun


Papa Fançesku dhe Naim Tërnava

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava është pritur sot nga Papa Françesku.

Tërnava po merr pjesë në Forumin e tretë të dialogutndërfetar Katoliko -Mysliman, që po mbahet në Vatikan.

Në një komunikatë të lëshuar nga Bashkësia Islame e Kosovës, thuhet se Papa Fançesku në fjalën e tij përshëndetëse u shprehu mirëseardhje përfaqësuesve mysliman në forum,dhe çmoi kontributin e prijësve mysliman që po japin në këtë forum të përbashkët i cili ka për diskutim temën.

"Të punojmë së bashku për t’u shërbyer të tjerëve”, kishte thënë Papa.

Sipas komunikatës, zoti Tërnava falënderoi Papën për kontributin dhe kujdesin e tij dhe Vatikanit për Kosovën.

XS
SM
MD
LG