Ndërlidhjet

Senatorët paralajmërojnë sanksione për Irakun


Senatorët demokratë dhe republikanë, kryesisht përgjegjës për sanksionet e ashpra ndaj Iranit, kanë të paralajmëruar për më shumë dënime nëse ka ndonjë marrëveshje me Teheranin, për planin e tij bërthamor.

Senatori Bob Menendez, kreu i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë, dhe senatori republikan Mark Kirkthanë se duhet të parandalojnë Teheranin të shndërrohet në një shtet të armëve bërthamore.

Të dy thanë se nëse një marrëveshje potenciale dështon të bëhet, do të punojnë me ligjvënës tjerë për të vepruar siç kanë vepruar më parë, shkruan AP.

Menendez dhe Kirk kanë siguruar mbështetje të madhe nga Senati për sanksionet.

XS
SM
MD
LG