Ndërlidhjet

OBSH: Mbi 5,000 të vdekur nga Ebola


Logo e OBSH-së

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri i të vdekurve nga Ebola në Afrikën Perëndimore ka kaluar 5,000.

Sipas OBSH-së, në Guine, Siera Leone dhe Liberi janë regjistruar saktësisht 5,147 vdekje.

Mësohet se 13 viktima të tjera dhe 30 raste të infektuara janë shënuar në pesë vende të tjera: Nigeri, Senegal, Mali, Spanjë dhe Shtete të Bashkuara.

XS
SM
MD
LG