Ndërlidhjet

FIFA: Dy kampionatet e ardhshme mbeten në Rusi dhe Katar


Ilustrim

Dy Kampionatet e ardhshme Botërore të Futbollit do të mbahen në Rusi dhe Katar, ashtu siç është planifikuar edhe më parë.

Federata Botërore e Futbollit ka thënë sot përmes një deklarate se nuk ka arsye për rihapjen e procesit të ofertave.

FIFA ka thënë se nuk ka gjetur prova për akuzat për ryshfet gjatë votimit për Katarin, si vend nikoqir.

Kupa e Botës do të mbahet në Rusi më 2018 dhe në Katar më 2022.

XS
SM
MD
LG