Ndërlidhjet

Patriarku rus, vizitë tri ditore në Beograd


Kreu i Kishës Ortodokse Ruse, Patriarku Kirill.

Kreu i Kishës Ortodokse Ruse, Patriarku Kirill, do të fillojë sot një vizitë tri ditore në Beograd.

Agjenda e takimit të tij, thotë se do të takojë zyrtarët e qeverisë së Serbisë, përfaqësues të Kishës Ortodokse Serbe, si dhe takime të tjera, përfshirë edhe një në Univerzitetin e Beogradit.

Kurse së bashku me Patriarkun e Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, do të mbajnë një liturgji në Katedralen në Beograd.

XS
SM
MD
LG