Ndërlidhjet

Dempsey, për vizitë të paparalajmëruar në Irak


Martin Dempsey

Shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjenerali Martin Dempsey, ka arritur në Bagdad, për një vizitë të paparalajmëruar.

Kjo është vizita e parë e tij, prejse koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara ka nisur sulmet ajrore kundër militantëve të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri.

Dempsey ka thënë se do që të shohë se “si po shkon kontributi i SHBA-së”.

Militantët xhihadistë kanë marrë kontrollin e disa territoreve në Irak dhe Siri.

XS
SM
MD
LG