Ndërlidhjet

Kapelja e Napoleonit shitet për 1.8 milion euro


Napoleoni

Njëra nga kapelet e famshme të Napoleonit është blerë nga një koleksionist jugkorean për 1.8 milion euro, të dielën jashtë Parisit, ka bërë të ditur shtëpia e ankandeve Osenat.

Kapelja është njëra nga 19 të tilla të pazakonta që ka pasur perandori francez dhe është shitur nga familja Grimaldi e Monakos, raporton AFP.

XS
SM
MD
LG