Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës – së paku 45 të vrarë


Pamje pas njjë sulmi të mëparshëm vetëvrasës në provincën Paktika

Zyrtarët afganë thonë se nga një sulm vetëvrasës në një ndeshje të volejbollit në provincën Paktika, janë vrarë së paku 45 vetë.

Zëdhënësi i qeverisë lokale, Mokhis Afghan, tha se sulmi ka ndodhur sot gjatë një takimi të volejbollit, që ndiqej nga një turmë e madhe njerëzish.

Ky zëdhënës tha se sulmuesi kishte ecur në mesin e turmës dhe e kishte aktivizuar eksplozivin.

Sipas tij, shumica e të vrarëve ishin civilë.

XS
SM
MD
LG