Ndërlidhjet

Takohen liderë nga Azia, për bashkëpunim rajonal


Kryeministri indian Narendra Modi (djathtas) dhe homologu i tij nga Pakistani, Nawaz Sharif

Udhëheqës rajonal, duke përfshirë kryeministrin indian, Narendra Modi, janë mbledhur në Nepal, për një takim dy-ditor të Shoqatës së Azisë Jugore për Bashkëpunim Rajonal.

Gjatë këtij samiti, liderë nga Afganistani, Bangladeshi, Butan, India, Maldive, Nepal, Pakistan dhe Sri Lanka do të diskutojnë për bashkëpunimin në fushën e energjetikës.

Të gjithë pritet që të takohen së bashku, por edhe ndaras në takime dy-palëshe.

Një takim i tillë pritet të mbahet mes kryeministrit indian, Narendra Modi dhe homologut të tij nga Pakistani, Nawaz Sharif.

XS
SM
MD
LG