Ndërlidhjet

Luftanijet ruse “strehohen” në një port francez


Ilustrim

Katër luftanije ruse që kanë hyrë në Kanalin Anglez, janë detyruar të strehohen në një port francez, për shkak të stuhisë.

Autoritetet franceze dhe NATO-ja kanë konfirmuar praninë e katër luftanijeve ruse në Kanalin Anglez, por kanë thënë se nuk ka asgjë të pazakontë në lidhje me të qenët e tyre atje.

Ato po ashtu kanë thënë se anijet ruse nuk ndodhen në Kanalin Anglez për të kryer stërvitje ushtarake.

Marina franceze ka thënë se kushtet e motit kanë detyruar anijet që të gjejnë një port të sigurt.

XS
SM
MD
LG