Ndërlidhjet

Nis takimi Putin-Erdogan


Presidenti i Rusisë dhe presidenti i Turqisë

Në Ankara të Turqisë ka filluar takimi në mes të presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij turk Recep Tayyip Erdogan.

Putin dhe Erdogan kanë filluar takimin pas vizitës që ia kanë bërë varrit të themeluesit të Turqisë Mustafa Kemal Ataturk.

Putin ka arritur sot në Turqi.

Këshilltari për politikë të jashtme ruse Yury Ushakov, ka bërë me dije se konflikti në Siri do të jetë tema kryesore në takimin që do të mbahet sot në Ankara.

Dy liderët do të diskutojnë edhe për bashkëpunimin në fushën e energjisë midis të dyja vendeve.

XS
SM
MD
LG