Ndërlidhjet

Sulmuesi therrë me thikë dy persona në Jerusalem


Ilustrim

Një sulmues i dyshuar palestinez i ka qëlluar me thikë dy persona në një supermarket në lindje të Jeruzalemit.

Sulmuesi më pas është goditur nga një punonjës i sigurimit.

“Terroristi u neutralizua. Dy persona janë të plagosur përveq sulmuesit të dyshuar i cili njashtu është qëlluar”, ka thënë zëdhënësi i policisë palestineze.

Incidenti ka ndhodhur në qytetin Maale Adumin, në lindje të Jeruzalemit.

Dy të plagosurit, sipas policisë, janë goditur me thikë dhe të njëjtit janë dërguar në spital.

XS
SM
MD
LG