Ndërlidhjet

Moskë: Bisedime Putin – Hollande


Pamje nga një takim i mëparshëm ndërmjet presidentëve Putin dhe Hollande (majtas)

Presidenti i Francës, Francosi Hollande, ka arritur sot në Moskë për një vizitë të shkrutër, me ç’rast menjëherë hyri në takimin me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Hollande i tha Putinit se “këto janë kohë kur duhet të shfrytëzohen mundësitë”.

Zoti Putin tha se ka “probleme të komplikuara” që duhet të diskutohen, por ka theksuar se vizita e e presidentit Hollande sado“e shkurtër dhe punuese, pa dyshim do të kontribuoj në zgjidhjen e shumë problemeve”.

Pastaj të dy zyrtarët e lartë shkuan në bisedime me dyer të mbylluara.

Takimi po mbahet në një seksion special të aeroportit Vnukovo në Moskë.

XS
SM
MD
LG