Ndërlidhjet

Sot nënshkruhet marrëveshja PDK-LDK


Prishtinë - foto arkivi

Në Prishtinë pritet të nënshkruhet sot marrëveshja për bashkëqeverisje midis Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila është arritur më 19 nëntor.

Zyrtarisht nuk është ende e qartë se kush do të mbajë postin e kryeministrit, të cilin e kanë synuar të dyja partitë e koalicionit.

Në orën 12, ndërkaq, pritet të vazhdojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila ka nisur, por nuk ka përfunduar që nga data 17 korrik.

Kosova është pa institucione qysh nga zgjedhjet e 8 qershorit.

XS
SM
MD
LG