Ndërlidhjet

Putin, të mërkurën në Uzbekistan


Presidenti rus, Vladimir Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, pritet që gjatë të mërkurës të vizitoj Uzbekistanin.

Shërbimi për media i presidentit rus, ka njoftuar sot, se Putin do të qëndroj në Tashkent, me ftesë të presidentit uzbek, Islam Karimov.

Putin sipas shërbimit për media, do të diskutoj për projektet strategjike të vendeve, që kaë të bëjnë me tregtinë, investimet dhe kulturën.

Putin dhe Karimov, janë takuar gjatë shtatorit në Dushanbe të Taxhikistanit.

Siguria rajonale dhe situata në Afganistan, sipas shërbimit për media, do të jetë në mesin e temave që do të diskutohen.

Disa dokumente dypalëshe, pritet që të nënshkruhen gjatë vizitës.

XS
SM
MD
LG