Ndërlidhjet

Al-Kaida merr përgjegjësinë për sulmet në Jemen


Ilustrim

Organizata terroriste Al-Kaida, e ka marrë përgjegjësinë për dy sulmet në një shtab të ushtrisë në juglindje të Jemenit, me ç’rast kanë mbetur të vdekur së paku shtatë ushtarë.

Ansar al-Sharia, krahu kryesor i Al-Kaida në Jemen, përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka treguar se militantët e kanë kryer sulmin.

Sipas tij, gjatë këtij sulmi, dhjetëra persona kanë mbetur të vrarë e të plagosur.

Një burim ushtarak në Jemen, ka njoftuar se janë vrarë shtatë ushtarë dhe janë plagosur tetë të tjerë.

XS
SM
MD
LG