Ndërlidhjet

Kerry dhe Lavrov zhvillojnë bisedë telefonike


Sekretari amerikan, John Kerry

Sekretari amerikan i Shtetit,John Kerry, e ka zhvilluar gjatë të premtes një bisedë telefonike në drejtim të Ministrit të jashtëm rus, Sergei Lavrov.

Lajmi për bisedën e zhvilluar, është publikuar në agjencinë Reuters, duke u bazuar në burime të kësaj agjencie brenda Departamentit amerikan të Shtetit.

“Sekretari dhe ministri i jashtëm Lavrov kanë biseduar për situatën në Lindjen e Mesme, duke përfshirë edhe zhvillimet e fundit në Izrael, në Bregun Perëndimor, Jeruzalemin dhe rajonin si dhe për iniciativat aktuale në OKB”, i ka thënë Reuters një zyrtarë i lartë nga Departamenti amerikan i Shtetit.

XS
SM
MD
LG