Ndërlidhjet

Bullgaria arreston 3 të dyshuar për lidhje me Sirinë


Pika kufitare midis Bullgarisë dhe Turqisë - foto arkivi

Bullgaria ka arrestuar tre të huaj, të kërkuar në Spanjë, nën akuzat për terrorizëm.

Ata kanë qenë në rrugë për të marrë pjesë në konfliktin në Siri, ka njoftuar agjencia e sigurisë shtetërore e Bullgarisë, raporton Reuters.

Tre të dyshuarit, dy marokienë dhe një brazilian, janë kapur në një pikë kufitare me Turqinë.

Interpoli ka lëshuar urdhër-arreste për tre të dyshuarit dhe procedurat e ekstradimit do të iniciohen, ka thënë agjencia e sigurisë shtetërore e Bullgarisë.

XS
SM
MD
LG