Ndërlidhjet

“The Interview” ka nisur të shfaqet


Bileta për filmin “The Interview”

Komedia “The Interview” ka nisur të shfaqet në disa kinema të Shteteve të Bashkuara, ashtu si edhe online, përkundër kërcënimeve të hakerëve.

Kompania filmike Sony Pictures ka anuluar fillimisht filmin, i cili ka të bëjë me vrasjen fiktive të liderit verikorean, Kim Jong Un, për shkak të një sulmi shkatërrues kibernetik.

Pas kritikave nga presidenti Barack Obama dhe të tjerë, Sony ka autorizuar disa kinema që të shfaqin filmin.

XS
SM
MD
LG