Ndërlidhjet

Ebola: Siera Leone mbyll dyqane dhe tregje


Ebola

Siera Leone ka mbyllur dyqane, tregje dhe shërbimie të tjera në pjesën veriore të vendit, në përpjekje për të frenuar epideminë e Ebolës.

Ajo po ashtu ka anuluar shumicën e festimeve publike për Krishtlindje.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka konfirmuar se mbi 7,500 njerëz kanë vdekur në Afrikën Perëndimore nga shpërthimi i sivjetmë i virusit, ndërsa Siera Leone ka numrin më të madh të rasteve të prekura.

Pas saj vijnë Liberia dhe Guinea.

XS
SM
MD
LG