Ndërlidhjet

Sot pritet të vazhdojë rrethi i dytë i bisedimeve për zgjidhjen e krizës në Ukrainë.

Në Minsk të Bjellorusisë do të mblidhen përfaqësuesit e Ukrainës, të Rusisë, të separatistëve pro-rusë dhe të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë.

Në rrethin e parë të negociatave, që është mbajtur të mërkurën, Kievi dhe separatistët pro-rusë kanë arritur marrëveshje për shkëmbimin e të gjithë të burgosurve që mbahen nga të dyja palët.

XS
SM
MD
LG