Ndërlidhjet

Kosovë: Oliver Ivanoviqit i vazhdohet paraburgimi


Oliver Ivanoviq

Një gjyqtar i misionit EULEX në Gjykatën Themelore në pjesën veriore të Mitrovicës, ia ka vazhduar paraburgimin edhe për dy muaj liderit të Nismës Serbia, Drejtësia, Demokracia, Oliver Ivanoviqit, i cili është i akuzuar për krime lufte kundër shqiptarëve në vitin 1999 dhe për vrasje të rëndë në vitin 2000.

I akzuari Ivanoviq është arrestuar më 27 janar të këtij viti, raporton agjencia Beta.

Oliver Ivanoviq i ka hedhur poshtë akuzat.

XS
SM
MD
LG