Ndërlidhjet

Ukraina pezollon shërbimet e transportit për në Krime


Ilustrim

Për shkak të përkeqësimit të situatës së sigurisë, Ukraina i ka pezulluar të gjitha shërbimet e transportit për në Krime.

Treni i pasagjerëve dhe i mallërave, është ndërprerë gjatë ditës së shtunë.

Një ditë më parë, autoritet e kanë ndaluar shërbimin e autobusëve.

Deri tani, Ukraina e ka ndëroperë edhe rrugën ujore dhe atë ajrore me Krimenë.

Zëdhënësi i ushtrisë ukrainase, Andriy Lysenko, ka thënë të shtunën se pezullimi është një masë e përkoshme.

Ai nuk ka njoftuar se kur do të lëshohen linjat për në gadishullin e aneksuar paligjshëm nga Rusia.

XS
SM
MD
LG