Ndërlidhjet

Zyrtarët pakistanezë thonë se së paku 11 persona kanë vdekur si rezultat i një zjarri që ka shpërthyer të hënën në qytetin verilindor Lahore.

Autoritetet thonë se shkaktar i zjarrit mendohet të ketë qenë një qark i shkurtër elekrtrik në ndërtesën katër katëshe të tregur Anarkali, në të cilin janë shitur pajisje elektronike, pajisje të ndriqimit dhe syze të diellit.

Zyrtarët nga spitali kanë thënë se shumica nga personat, kanë vdekur si rezultat i tymit.

Katër të plagosur po kurohen në spital

XS
SM
MD
LG