Ndërlidhjet

Turqia arreston një të dyshuar për sulmin ndaj Erdogan


Ilustrim

Policia turke thotë se pas sulmit të dështuar në afërsi të zyrës së presidentit Recep Tayyip Erdogan në Stamboll, e ka arrestuar një terrorist të dyshuar i cili ishte i armatosur me granata dhe armë.

I arrestuari, sipas shefit të policisë, Selami Altinok, dyshohet se është pjesëtar i një organizate terroriste e cila e kishte cak të sulmit zyrën presidenciale.

Ai ka njoftuar se askush nuk është lënduar gjatë sulmit që e kishte në cak Erdoganin.

Sipas mediave lokale turke, presidenti nuk kishte qenë në zyren e tij në momentin e sulmit.

Policia nuk e ka publikuar identitetin e sulmuesit të dyshuar, e as qëllimin e sulmit mbi zyrën presidenciale

XS
SM
MD
LG