Ndërlidhjet

Vriten dy roje saudite në kufi me Irakun


Irak

Dy roje saudite kufitare janë vrarë nga një sulmues vetëvrasës në kufi me Irakun.

Ministria e Brendshme e Arabisë Saudite ka konfirmuar se sulmi ka ndodhur në rajonin Arar.

Militantët e Shtetit Islamik, të cilët janë të angazhuar në luftime të ashpra në Irak dhe Siri, raportohet se kanë marrë territore të mëdha në kufirin midis Irakut dhe Arabisë Saudite, pavarësisht mbrojtjes së madhe saudite dhe kamerave të monitorimit.

XS
SM
MD
LG