Ndërlidhjet

Edhe një ish-gjeneral rus vetëvritet


Anatoly Serdyukov, 2012

Autoritetet në Rusi kanë bërë të ditur se një ish-gjeneral i forcave të armatosura ruse ka bërë vetëvrasje në Moskë, duke u varur.

Policia ka thënë se Anatoly Kudryavtsev, 77 vjeç, ka qenë duke luftuar me kancerin dhe ka lënë një shënim në të cilin ka thënë se nuk mund të durojë më “dhimbjen torturuese”.

Kudryavtsev është gjenerali i katërt i pensionuar rus që bën vetëvrasje brenda një viti.

XS
SM
MD
LG