Ndërlidhjet

OBSH: Nga Ebola kanë vdekur më se 8 mijë vetë


Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) thotë se numri i të vdekurve nga sëmundja Ebola ka arritur në 8,235 vetë.

OBSH ka kumtuar mbrëmë vonë se më se 20 mijë rastet e raportuara dhe pjesa më e madhe e të vdekurve ishin nga vendet Sierra Leone, Liberi dhe Guine, në Afrikën Perëndimore.

Por, OBSH theksoi se ka shenja për rënie të numrit të të infektuarve me sëmundjen Ebola në Liberi.

XS
SM
MD
LG