Ndërlidhjet

Pakistan: Sulm vetëvrasës kundër një xhamie shiite


Pamje pas një sumi të mëparshëm në Ravalpindi

Zyrtarët e Paksitanit thonë se nga një sulm vetëvrasës kundër një xhamie shiite në qytetin Ravalpindi, janë vrarë së paku pesë vetë dhe plagosur 13 të tjerë.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm, por në të kaluarën, ekstremistët sunitë e kanë sulmuar pakicën shiite në këtë vend.

Nga një sulm me bombë, në shënjestër të së cilit ishin shiitët, gjatë një takimi të volejbollit, në pjesën veriperëndimore të Pakistanit, më 4 janar, janë vrarë së paku 5 vetë.

XS
SM
MD
LG