Ndërlidhjet

Rreth 20,000 njerëz në marshimin e unitetit në Bruksel


Bruksel - foto arkivi

Rreth 20,000 njerëz kanë marshuar sot në Bruksel, në njërin nga tubimet më të mëdha jashtë Francës, për të shprehur solidaritetin me viktimat e sulmeve terroriste në Paris.

Marshimi ka nisur në të njëjtën kohë si edhe tubimi masiv në Paris.

Njerëzit kanë mbajtur pankarta me mbishrkime “Të bashkuar kundër urrejtjes” dhe “Liria e shprehjes”.

Disa të rinj po ashtu janë ngjyrosur me ngjyrat e flamurit francez.

XS
SM
MD
LG