Ndërlidhjet

Jahjaga mban bisedime për migrimin ilegal


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga.

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ftuar për sot takimin e radhës të Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian, për të diskutuar çështjen e migrimit igelal.

Sipas presidentes, kjo çështje po sfidon institucionet dhe shoqërinë.

“Është përgjegjësia jonë që të kemi një pasqyrë të qartë dhe të gjejmë zgjidhje adekuate”, ka thënë Jahjaga.

Muajve të fundit, në Kosovë po ndodhin ikje ilegale në masë të madhe.

XS
SM
MD
LG