Ndërlidhjet

Uashington: Një e vdekur nga tymi në metro


Uashington - foto arkivi

Në Uashington, një grua ka vdekur dhe 83 njerëz janë hospitalizuar, pasi një tunel i metrosë është mbushur me tym.

Qindra njerëz janë detyruar të evakuohen nga stacioni L'Enfant Plaza.

Policia e transportit ka thënë se do të hetohet shkaku i tymit.

Sistemi i metrosë në Uashington u shërben pesë milionë banorëve.

XS
SM
MD
LG