Ndërlidhjet

Papa Françesku arrin në Filipine


Manila, 15 janar 2014.

Papa Françesku ka arritur në Filipine, për një vizitë pesëditore.

Ai do të mbajë një meshë të hapur në kryeqytetin Manila, të dielën, për 80 milionë katolikët e vendit.

Angazhimet e tjera përfshijnë vizitën në Takloban, ku do të takojë të mbijetuarit e tajfunit shkatërrues të nëntorit 2013.

Dhjetëra mijëra ushtarë dhe policë janë mobiluzuar për të ofruar siguri.

Françesku, papa i katërt që viziton Filipinet, ka arritur atje pas qëndrimit në Shri Lankë.

XS
SM
MD
LG