Ndërlidhjet

Ukrainë: Eksplodim në qytetin Odesa


Pjesëtarët e policisë speciale të Ukrainës në qytetin Odesa

Në qytetin-port të Ukrainës, Odesa, ka eksploduar edhe një bombë, e cila ka shkatkuar dëme materiale në ndërtesat e afërta.

Eksplodimi ka ndodhur mbrëmë vonë afër një banke.

Hetuesit po kërkojnë informacione dhe dëshmi në vendin e shpërthimit.

Kjo ishte bomba e gjashtë që ka ekspoloduar në këtë qytet-port në Detin e Zi, në dy muajt e fundit.

Zyrtarët ukrainas kanë thënë se këto ishin sulme terroriste.

XS
SM
MD
LG