Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës – tre policë të vrarë


Pamje pas një sulmi të mëparshëm vetëvrasës në Helmand të Afganistanit

Zyrtarët afganë thonë se së paku tre policë janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës me makinë – bombë në pjesën jugore të Afganistanit.

Zëdhënësi i policisë në provicnën Helmand, Farid Ahmad Obaid, tha se sulmuesi sot e kishte goditur konvojin e oficerëve të policisë afër qarkut Grishk.

Zyrtarët kanë thënë se nuk është raportuar për viktima civile në këtë sulm.

XS
SM
MD
LG