Ndërlidhjet

Presidentja Jahjaga në takim me Papa Françeskun


Atifete Jahjaga, foto nga arkivi

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është nisur për në Selinë e Shenjtë në Vatikan, për të takuar Papa Françeskun në një audiencë private.

"Me Shenjtërinë e Tij do të ndaj rrëfimet për traditën e pasur të vendit tonë dhe qytetarëve të saj, rrugën tonë drejt lirisë, sakrificën në bazamentin e shtetit tonë dhe harmoninë mes religjioneve", ka thënë presidentja në një postim në rrjetin social Facebook.

"Jam e nderuar për këtë pritje, e para e një udhëheqësi të Kosovës që nga pavarësia", ka thënë presidentja e Kosovës.

Takimi pritet të mbahet nesër, e mërkurë.

XS
SM
MD
LG