Ndërlidhjet

Protestë e familjarëve të aktivistëve të vrarë të LDK-së


Pamje na protesta, 20 janar 2015

Familjarë të aktivistëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të vrarë para, gjatë dhe pas luftës në Kosovë, kanë mbajtur sot një protestë para Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, duke kërkuar drejtësi për të afërmit e tyre.

Organizatorët e protestës kanë kërkuar themelimin e një komisioni hetimor parlamentar, për të ndihmuar në zbardhjen e, siç i kanë cilësuar, “atentateve politike”.

Protestuesit kanë lexuar emrat e 29 viktimave, të cilët gjendeshin edhe në një parullë, në të cilën shkruhej “Duam drejtësi – Vrasësit në burg”.

XS
SM
MD
LG