Ndërlidhjet

Janë bërë sot nëntë vjet nga vdekja e presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Rugova ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006 pas një beteje me kancerin në mushkëri.

Udhëheqës të institucioneve dhe partive politike në Kosovë do ta shënojnë këtë përvjetor me homazhe dhe akademi përkujtimore.

Rugova ishte shpallur hero i Kosovës nga ish-presidenti Fatmir Sejdiu.

XS
SM
MD
LG