Ndërlidhjet

Netanyahu ftohet që të flas para Kongresit


Kongresi amerikan

Pa u konsultuar me presidentin amerikan Barak Obama, Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, e ka ftuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, që të flas para Kongresit.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, ka shfaqur dyshim nëse John Boehner e ka shkelur protokollin me ftesën që ia ka bërë Netanyahut për t’iu adresuar Kongresit më 11 shkurt.

Nëse Netanjahu pranon, ky do të ishte asresimi i tij i tretë pas fjalimeve që ka mbajtur më 1996-ten dhe 2011-ten.

XS
SM
MD
LG