Ndërlidhjet

Afganët protestojnë kundër Charlie Hebdo


Protesta në Kabul

Afganët kanë marshuar në Kabul për të protestuar kundër talljes që i është bërë profetit Muhamed në revistën satirike franceze, Charlie Hebdo.

Protestuesit kanë mbajtur mbishkrime ku shihej zemra e kuqe dhe emri i profetit.

Protesta të këtilla janë mbajtur në shumë vende të botës myslimane që prej publikimit të numrit të fundit të revistës franceze.

Në të shihet një karikaturë e profetit Muhamed, duke qarë për sulmet terroriste në Paris më 7 janar.

XS
SM
MD
LG