Ndërlidhjet

Protestë kundër Jabllanoviqit, në mbrojtje të Trepçës


Ilustrim

Në Prishtinë do të protestohet sot kundër Jabllanoviqit dhe në mbrojtje të Trepçës.

Protesta është organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa thirrjes për pjesëmarrje i janë bashkuar edhe subjekte e organizata të tjera.

Protesta synon të bëjë thirrje për shkarkimin e ministrit për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, i cili i ka quajtur “egërsira” nënat protestuese në Gjakovë.

Jabllanoviq ka kërkuar falje për komentet.

Përmes protestës po ashtu pritet të kërkohet shpallja e kombinatit Trepça ndërmarrje publike.

XS
SM
MD
LG