Ndërlidhjet

Liderët botërorë ngushëllojnë Riadin


Riad, 23 janar 2015.

Personalitete dhe udhëheqës nga e gjithë bota janë duke arritur në Arabinë Saudite për të shprehur ngushëllime për vdekjen e Mbretit Abdullah.

Delegacioni i Shteteve të Bashkuara do të udhëhiqet nga nënpresidenti Joe Biden.

Në Riad do të qëndrojë sot edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ashtu si edhe kryeministri britanik, David Cameron, dhe presidenti i Francës, Francois Hollande.

Mbreti Abdullah ka vdekur të premten në moshën 90-vjeçare.

Mbreti Salman, 79 vjeç, pasi ka marrë drejtimin e fronit, ka bërë thirrje për unitet.

XS
SM
MD
LG