Ndërlidhjet

Jacobson: Shkatërrimi i pronës, akt kriminal


Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson.

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka reaguar ndaj ngjarjeve të sotme në Prishtinë, përmes një postimi në Twitter.

“Protesta paqësore është një e drejtë demokratike. Shkatërrimi i pronës publike dhe private është një akt kriminal”, ka shkruar Jacobson.

Për rrjedhën e protestave të sotme, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG