Ndërlidhjet

Williams fiton turneun Australian Open


Serena Williams

Tenistja amerikane, Serena Williams, ka fituar titullin e 19-të Grand Slam në karrierën e saj, duke mundur tenisten ruse, Maria Sharapova, në finale të turneut Australian Open.

Tenistja numër një në botë ka fituar në sete me rezultat 6:3 dhe 7:6.

Williams ka mundur Sharapovan, numrin dy në botë, 16 herë rresht qysh në vitin 2004.

XS
SM
MD
LG