Ndërlidhjet

Vazhdojnë përmbytjet në jug të Shqipërisë


Ilustrim

Përmbytjet në jug të Shqipërisë vazhdojnë të kërcnojnë disa zona.

Policia dhe trupat ushtarake kanë evakuar qindra familje në rrethet e Vlorës, Gjirokastrës dhe Beratit.

Shumë zona kanë mbetur pa energji elektrike.

Policia u ka bërë thirrje banorëve që të anulojnë planet e udhëtimit, pasi, në ditët e ardhshme, priten shira intensivë.

Nga përmbytjet është përfshirë edhe pjesa veriperëndimore e Greqisë.

Por, fatmirësisht, në asnjërin vend nuk janë raportuar viktima.

XS
SM
MD
LG